T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KÜTAHYA / MERKEZ - Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Ara

Türkiye'nin 81 ilinden 81 Öğretmen ve Öğrencinin resimlerinin yer aldığı "BİRLİKTE GÜZELİZ" adlı resim sergisi 12-23 Ekim tarihleri arasında, Bursa Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevinde sanatseverler ile buluştu.

200'e yakın eserin yer aldığı sergiye Kütahya adına Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Havva ÇELİK ve 12. sınıf resim öğrencimiz Emine İRTEGÜN katılım sağlamıştır. Öğretmenimizi ve öğrencimizi tebrik ediyoruz. 

Kas

Okulumzuda Öğretmenler Günü dolayısı ile kutlama yapıldı. Okul Müdürümüz Mustafa DEMİR tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından tüm öğretmenlerimize ve personelimize hediyeleri ve Teşekkür belgeleri Okul Müdürümüz tarafından takdim edildi. Tüm öğretmnenlerimizin öğretmenler Günü kutlu olsun. 

Kas

Kas

KONU : Değerler Eğitimi Seminerleri

 

İl Müftülüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde, okulumuzda Değerler Eğitimi faaliyetleri kapsamında, Kütahya İl Müftülüğü Şube Müdürü İsmail ÜSTÜN tarafından 28 Kasım 2023 saat:13:30 da öğrencilerimize “İman ve İstikamet” konulu seminer verilmiştir.

Kas

Leman Nur UYSAL ve Ahmet Ali YAĞMUR adli öğrencilerimiz Lise Öğrencilerinin Gözünden Türkiye'nin Yüzyılı ve Türkiye Yüzyılı Sempozyumuna gönderilen 283 bildiri arasından ilk 30'a seçilen bildirilerini,  Sanat, Kültür, Spor oturumunda sundular. Ödüllerini MEB Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Faruk YELkENCİ'den alan öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Seçil Gültekin'i bu büyük başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Kas

24 Kasım öğretmenler Günü münasebeti ile Kütahya Hezar Dinari Kültür Merkezinde İl programını düzenledik. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Öğretmenler Günü dolayısı ile il genelinde yapılan öğretmenler arası şiir, öğrenciler arası kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğretmen ve öğrenciler  ödüllerini aldılar. Aday öğretmenlerin yemin töreninin ardından okulumuz öğrencilerinin hazırlamış oldukları konser, orotoryo, tiyatro  gösterileri düzenlendi. Program öncesinde Resim bölümü öğrencilerimizin hazırladıkları Resim sergisi gezildi. Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi ailesi olarak, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, şehit olan tüm öğretmenlerimizi saygı ve  minnet ile anıyoruz. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, Programda emeği geçem tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dileriz. 

Kas

Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları" konulu resim ve karikatür yarışmasının ödül töreni Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Germiyan Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Okulumuz öğrencileri Mehmet KAHVECİ ,Seray EROL ve Afra Nur DURAL Karikatür dalında Teşekkür belgesi aldılar. Kendilerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz. 

Kas

Resim Öğretmenimiz Şaban Uysal tarafından yapılan Ahmet Yakupoğlu’nun balmumu heykeli “Özel Ahmet Yakupoğlu Müzesi’ne bağışlandı. Dumlupınar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak tarafından Okul Müdürümüz Mus

Kas

Öğrencilerimiz Leman Nur Uysal ve Ahmet Ali Yağmur “Lise Öğrencilerinin Gözünden Türkiye'nin Yüzyılı ve Türkiye Yüzyılı” sempozyumuna "Ahmet Yakupoğlu ve Hüseyin Yüce Resimlerini Çevreci Yaklaşımla Okuma" adlı bildiriyle sunumlarını yapmaya hak kazanmışlardır. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Seçil Gültekin’i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Kas

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde sevgiyle, minnetle ve saygıyla andık. Anma töreninde emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. 

Kas

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü vefatının 85. yılında saygıyla, özlemle ve minnetle anıyoruz. 

Ekm

100. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen Cumhuriyet Koşusunda İl 3.sü olan Öğrencimiz Duygu Nur BİRCAN ödülünü Bayram Töreninde aldı. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına katıldık.  Kütahya kapalı spor salonunda ve bir alışveriş merkezinde yapılan etkinliklerde öğrencilerimiz Tugay bandosuna eşlik edip marşlar söyleyerek programa renk kattılar. Emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyoruz.Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Cumhuriyetimiizn kurulmasında emeği geçen herkese minnet ve şükranlarımızı sunuyor saygı ile anıyoruz.  Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun

Ekm

Okulumuza 15 yıl hizmet vermiş olan, 2022 yılında emekli olan yardımcı hizmetler personelimiz Erdal TÜRKDÖNMEZ geçirdiği kalp krizi sonrası vefat etmiştir.Cenazesi bugün (29 Ekim )ikindi namazina müteakip Agaçköy camiinden kaldirilicaktir. Merhuma Allah'tan rahmet,ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.Mekani cennet olsun.

Ekm

100. Yıl Sanat Sergisi..

Yüzüncü yıl etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Kütahya olgunlaşma enstitüsü ve Kütahya sanat derneği ile ortaklaşa düzenlediğimiz 100. Yıl Sanat Sergisi Sayın Valimiz Musa IŞIN ve protokol üyelerinin katılımıyla açıldı. Sera AVM'de açılan sergimiz 3 gün boyunca gezilebilecek.