T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KÜTAHYA / MERKEZ - Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Tem

Oldukça yoğun geçen 2021/2022 Eğitim -Öğretim yılı sonunda okul idaresi tarafından memur ve hizmetlilerimiz için öğle arası pikniği düzenlendi. 

Tem

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında "Güzel Sanatlar Liseleri Ortak Yönetim Modeli İş Birliği Protokolü" kapsamında 2022-2023 eğitim öğretim yılında proje okulu olan okulumuz Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesinin "Protokol Yürütme Kurulu" (PYK) toplantısı gerçekleştirildi.

Haz

Haz

Okulumuzun her ay düzenli olarak yapmış olduğu deneme sınavlarında ilk 3'e giren öğrencilerimiz 100 'er TL para ödüllerini aldılar. Öğrencilerimizi tekrar tebrik eder üniversite sınavlarında da aynı başarıyı göstermelerini , başarılarının devamını dileriz.

Deneme sınavlarında;

NİSAN AYI DENEM SINAVLARI;

1. Merve KIVRAK

2. Melis SÜRÜÇ

3.Dilara ERBAY

MAYIS AYI DENEME SINAVLARI;

1.Melis SÜRÜÇ

2.Dilara ERBAY

3.Mehmet Muharrem YİĞİT

Haz

12. sınıf öğrencilerimize Üniversite sınavı öncesi moral kahvaltısı düzenlendi. Tüm öğrenclierimize girecekleri sınavlarda başarılar dileriz. 

Haz

Yıl sonu orkestra konserimiz Hezar Dinari Kültür Merkezinde 12 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Konserimizde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

Haz

Kütahya Valiliği tarafından yaptırılan Frig Çevre ve Medeniyeti Tanıtım Merkezi'nin oyun alanının duvarları öğrencilerimiz tarafından resimlendi. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. 

Haz

Ünlü Gitarist "Felipe Vargas Magdaleno" okulumuzda öğrencilerimize Gitar dinletisi düzenledi. 

Haz

Müze müdürlüğümüz ile Müzeler Haftası dolayısıyla yaptığımız işbirliği  çerçevesinde Kütahya Arkeoloji Müzesi ve Çavdarhisar Aizanoi Antik Kentindeki eserlerin resimleri Resim Bölümü öğrencilerimiz tarafından yapıldı. Büyük bir emekle kısa sürede yapılan eserlerden oluşan sergi Çini Müzesinin bahçesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Zekeriya ÜNAL ve kıymetli misafirlerimizin katılımı ile açıldı. 

Haz

10 Haziran 2022 tarihinde, Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Öğretim Üyesi Hakan YILMAZ okulumuz Resim Bölümü öğrencileri ile "Söyleşi" etkinliği yaptı. Etkinlikte, Hakan YILMAZ'ın hazırladığı Kütahyalı sanatçılar Ahmet Yakupoğlu, Hisarlı Ahmet ve Ahmet Uluçay'ın tanıtıldığı video gösterimi yapıldı.

Haz

"Müzik ve İklim" teması ile düzenlenen 12. Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumuna okulumuz resim bölümü öğrencileri de katıldı. Resim öğretmenimiz Havva Çelik'in danışmanlığında öğrencilerimiz eski kaset filmlerini kullanarak Hisarlı Ahmet'in resmini oluşturdu ve eser bugün açılışı yapılan Hisarlı Ahmet Sempozyumunda sergilendi. Sergide ögrencilerimizin iklim temalı afiş çalışmaları da yer aldı. Sempozyum açılışında öğrencilerimiz atık kumaş parçaları ile yapılan iklim temalı  defileyi canlandırdı.

Haz

KÜtahya İl Mİlli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu "English Days" Etkinlikleri kapsamında Şarkı Yarışmasında okulumuz öğrencileri il birincisi oldu. Öğrencilerimiz Tahir YILDIRIM, Sıla KIVRAK ve İlhami ÇOROĞLU'nu, danışman öğretmenleri Mine AKSAKAL ve Hande ŞAHİN'i tebrik eder başarılarının devamını dileriz. 

Haz

Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı konserimizi başarı ile tamamladık. Konserde emeği geçen idare, öğretmen ve öğrencilerimiz ile bizleri ağırlayan Kocatepe Üniversitesinin değerli öğretim üyeleri ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz. 

May

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından 15.'si düzenlenen ve bu yıl ilk kez uluslararası kapsamda gerçekleştirilen Çizgi Film ve Animasyon Festivaline, Okulumuzun 11 ve 12 Resim Sınıfı öğrencilerinden oluşan bir grupla 27/05/2022 tarihinde Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Mehmet Emin KÖKEN'in rehberliğinde katıldık. Öğrencilerimiz, lisans ve yabancı uyruklu öğrencilerle birlikte oluşturdukları grup çalışmalarıyla "sevgi" ve "yardımlaşma" konularında resimler yaptılar.

May

7. Atölye çalışmaları şenliği okulumuzda yapıldı. Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan BAŞYİĞİT  ve Şube Müdürlerimiz de okulumuzu ziyaret etti.  Okulumuza gelen ortaokul öğrencileri atölyelerimizi gezip, resim çalışmalarına katıldılar. Duvar boyama etkinliğimiz de her yıl olduğu gibi bu yıl da devam etti. Şenliğimize katılan Sayın Milli Eğitim Müdürümüze, Şube Müdürlerimize  öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.