T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KÜTAHYA / MERKEZ - Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Ekm

Arya Anadolu Konseri gerçekleştirildi. Etkinliğin okulumuzda gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Okul Müdürümüz Mustafa Demir akademisyenlerimize okulumuz rölyefini takdim etti. Okulumuz öğretmen ve öğrencilerimizin katıldığı bu güzel konser için Anadolu Üniversitesi öğretim üyelerine çok teşekkür ederiz. Ayrıca misafirperverliklerinden dolayı Adnan Menderes Ortaokulu İdaresine teşekkür ederiz.

Ekm

Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Ailesi olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılını Kutluyor, Cumhuriyetimizin kuruluşunda mücadele eden Başka Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi ve emeği geçen tm halkımızı minnetle anıyoruz. 

Ekm

Okul Aile Birliği toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıda veliler, oy birliğiyle yeni okul aile birliği yönetimini seçti. Toplantıda mevcut ve gelecekte yapılacak etkinlikler ele alındı. Okul müdürümüz Mustafa Demir’in okul başarısı ve gündem maddelerinin değerlendirilmesinin ardından dilek ve temennilere geçildi. Velilerimizin okul yönetimine iyi dilek ve teşekkürlerinin ardından, veli-öğretmen görüşmeleri yapıldı.

Ekm

Deprem Anı Tahliye Tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği depreme okul sıralarında yakalanan öğrenciler, çalan ilk sirenle sınıfta "Çök-kapan-tutun" yöntemini uygularken, ikinci sirenle birlikte öğretmenlerinin koordinesinde okulun bahçesinde bir araya geldi.Tahliye tatbikatının ardından afetlerde can ve mal kayıplarının önlenmesi için tatbikatların öneminden bahsedildi. Öğrencilere doğal afetlerin oluşumu sonrasında ne yapılması gerektiği hakkında açıklamalar yapıldı.Öğrencilerle birlikte AFAD tarafından hazırlanan video izlenerek tatbikat son buldu.

Ekm

İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya ÜNAL 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Sera AVM de düzenlenecek sergi ile ilgili yapılacak işbirliği hakkında okulumuzu ziyaret etti.

Ekm

Sıfır atık projesi kapsamında Ekim 2023 itibarı ile atık kağıt ve atık metallerde çevreye katkımız aşağıdaki gibidir. 

Ekm

Okulumuzun ismini aldığı, ilimizde yetişen ünlü ressamlardan olan  Ahmet Yakupoğlu'nu vefatının 7. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz

Ekm

Hafta içinde TÜBİTAK'tan iki güzel haber geldi.

1- TÜBİTAK Bilim Söyleşilerine yaptığımız başvuru kabul edildi. Proje Yürütücüsü Emel Hanımı ve emek verenleri tebrik ediyoruz.

2- Türkiye genelinde başvuru yapan 9.111 okuldan 3.349 okulun desteklenemeye layık görüldüğü TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları başvurumuz da kabul edildi. Proje Yürütücümüz Betül ONUR öğretmenimizi ve proje hazırlayan çok değerli öğretmen arkadaşlarımızı ayrı ayrı tebrik ediyoruz.

Eyl

Ağu

"Ulusumuzun yükselişinin taçlandırıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Bağımsızlık mücadelemizin kahramanları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını , bu vatan uğruna canlarını  feda eden tüm kahramanlarımızı saygı, minnet ve özlemle anıyoruz."

Ağu

Sıfır atik projesine okulumuz her yıl olduğu gibi bu yıl da destek vermeye devam ediyor. Atık plastik alanındaki kazanımlarımız şu şekilde gerceklesmistir.

30 kg atık plastik teslim edilmiştir.

Bu doğrultuda;

78,24 lt petrol

173,22 kWh Enerji tasarrufu

0,08 metreküp atık depolama alanı tasarrufu

1,23 kg sera gazı 

Tem

Şaban UYSAL Ögretmenimizle Bir Kez Daha Gurur Duyduk. Okulumuz öğretmenlerinden Şaban UYSAL tarafından,2007 Yılında Kütahya Valiliğinin bina girişine, Kütahya’nın Kurtuluş Savaşındaki önemini yansıtan ‘’30 Ağustos Dumlupınar Zaferi ‘’konulu rölyef çalışması hazırlanmıştı. Büyük taarruzun 100.yılında Zafer Meydanınin yenilenmesinin ardından, Dumlupınar Zaferi konulu rölyef çalışması, Sayın Valimiz Ali ÇELİK’in tensipleriyle Atatürk anıtının arka tarafına yerleştirildi. Sayın Valimiz Ali CELİK'e şükranlarımızı sunar, Şaban UYSAL öğretmenimizi bu güzel ve anlamlı çalışması için tebrik ederiz.

Tem

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesi ile Aziz şehitlerimizi , kahraman gazilerimizi, minnet, rahmet ve saygıyla anıyoruz. 

Haz

Yetenek Sınavına Başvurular Başladı.

Haz

YKS öncesi Son sınıf öğrencilerimize moral kahvaltısı düzenledik. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.