T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KÜTAHYA / MERKEZ - Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Haz

Bu minik konser salonu bir virtüözü daha ağırladı. Piyano virtüözü, müzik teorisyeni Türev BERKİ okulumuzda “ Bilinmeyenler” adını verdiği Konferans ve Resital gerçekleştirdi. Kendilerine bu güzel dinleti ve sunumu için teşekkür ederiz.

Haz

“XIII. Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu” Düzenleme Kurulunda bulunan öğretmenlerimize Kütahya Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Mustafa Kemal ALTINSOY tarafından şilt ve belge takdim edildi. Emek veren herkese teşekkür ederiz.

Haz

Okulumuzun yıl sonu konserini gerçekleştirdik. 13. Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu kapsamındaki konserde koro öğretmenimiz Ahmet Onur şefliğinde Çoksesli Koro Dinletisi, Gitar öğretmenimiz Eyüp Kaya şefliğinde gitar orkestrası dinletisi ve orkestra öğretmeni Betül Onur şefliğinde okul orkestramızın dinletisi gerçekleştirildi. Konserin hazırlanmasında emeği geçen idarecilerimize, resim ve müzik bölümü öğretmenlerimize,yardımcı personelimize ve okulumuzun gurur kaynağı öğrencilerimize teşekkür ederiz. Ayrıca “Çökertme” türküsünde bizlere eşlik eden sanatçımız Serdar Kastelli’ye teşekkür ederiz.

Haz

UBİKAV (Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı) tarafından düzenlenen İpekyolu İzlenimleri temalı 2023 yılı resim yarışmasında, Ayşe ERÖZ ve Barış ESKİ adlı öğrencilerimizin resimleri sergileme ödülü almışlardır. Sevgili öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Havva ÇELİK ve Gökhan ERZİNCAN öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Haz

Okulumuz bünyesinde kurulan “Hisarlı Ahmet Çocuk Korosu” ilk konserini verdi. Bu yıl 13.sü düzenlenen Hisarlı Ahmet Sempozyumu kapsamında ilk konserini veren koromuza seyirciler yoğun bir ilgi gösterdiler. Öğretmenimiz Betül Onur yönetimindeki çocuk koromuza öğretmenimiz Serkan Saruhan piyanoyla eşlik etti. İlk kez sahneye çıkan çocukların heyecanına aileleri de ortak oldu. Emek veren sevgili çocuklarımıza ve değerli velilerine; düzenleme kurulu üyelerimiz Okul Müdürümüz Mustafa Demir, Öğretmenlerimiz Ahmet Onur, Betül Onur ve Serkan Saruhan’a teşekkür ederiz.

Haz

Kütahya Jandarma il Komutanı Murat KIRBAÇ okulumuzu ziyaret etti. Okulumuz hakkında genel bilgiyi Okul Müdürü Mustafa DEMİR den alan sayın KIRBAC, resim ve müzik bölümlerini gezdi. Kendisine bu nazik ziyaretten dolayı teşekkür ediyoruz

Haz

Okulumuz Karakalem Kulübü Danışman öğretmeni Havva ÇELİK öncülüğünde kulüp öğrencileri Ünlü Matematikçimiz Cahit ARF portresi çizimi gerçekleştirdi.  Kendilerine teşekkür ederiz. 

Haz

Bu yıl 33. düzenlenen Yıl Sonu Resim Sergimiz Kütahya Sera AVM'de açıldı. Sergi açılışına Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT ,Şube Müdürleri Rahime EŞEN, Hüseyin Hakan DURUM ve Okul Müdürümüz Mustafa DEMİR katıldı.  Sergide Pastel,sulu boya, akrilik, baskı,resim, afiş,minyatür, seramik ve heykel çalışmalarından oluşan 135 çalışma sergilenmektedir. Emeği geçen tüm öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

Haz

Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu kapsamında okulumuzda 8 Haziran 2023 tarihinde  Bakırçay Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Hanefi ÖZBEK ve Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Volkan GİDİŞ tarafından Türk Müziği Usulleri kapsamında Atölye çalışması gerçekleştirildi. Kendileine Teşekkür ediyoruz. 

Haz

Okulumuz öğrencileri ve danışman öğretmenleri Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu açılışı maksadı ile düzenlenen konsere katıldılar. 

Haz

Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu kapsamında 9 Haziran 2023 tarihinde , okulumuz konser salonunda saat 14.00'te Didem ÇETİNKAYA tarafından hazırlanan "Otizm ve Müzik" Konseri düzenlenecektir. Tüm halkımıza duyurulur. 

Haz

Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu kapsamında 9 Haziran 2023 günü saat 20.00'de Okulumuz Konser salonunda Piyano sanatçısı Türev BERKİ Tarafından Piyano dinletisi gerçekleştirilecektir. Tüm halkımıza duyurulur

Haz

Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu  Okulumuz Ahmet Yakupoğlu Güzel sanatlar Lisesi Konseri ile kapancaktır.  Konserimiz 10 Haziran 2023 tarihinde saat 20.30'da yapılacaktır. Tüm halkımız davetlidir. 

Haz

Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu kapsamında Okulumuz öncülüğünde hazırlanan "Hisarlı Ahmet Çocuk Korosu" konseri 10 Haziran 2023 tarihinde saat 12:00'de Hezar Dinari Kültür Merkezinde yapılacaktır. Tüm halkımız davetlidir

Haz

Okulumuzda Cahit ARF Temalı Kahoot uygulaması üzerinden bilgi yarışması yapıldı. Yarışma neticesinde Birinci Ali Mert BAŞOĞLU, İkinci Alperen EFE, Üçüncü ise Zeynep Sude ÖZSÜLÜN oldu. Birinciye 150 TL, İkinciye 100 TL ve Üçüncüye de 75 TL para ödülü okul idaresi tarafından takdim edildi. Öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.