T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KÜTAHYA / MERKEZ - Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Ara

Okul Başarısında Ailenin Rolü

Ekm

Okul Müdürümüz Mustafa DEMİR ile Okulumuz keman öğretmeni Halim Türkmen, Kütahya Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Sayın Mustafa Kemal Altınsoy'u ziyaret ettiler. Dernek binasında gerçekleşen ziyarette yıl içerisinde ortaklaşa yapılabilecek etkinlikler ve projeler üzerinde duruldu. Güzel sanatlara dair hoş sohbetin gerçekleştiği ziyarette ev sahipliği için, Kütahya'nın birçok önemli yerindeki eserlerde imzası bulunan değerli sanatçımıza teşekkür ederiz.

Eyl

2021/2022 Eğitim Öğretim yılında Üniversiteyi kazanan öğrencilerimizi ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz. 

Eyl

Türkiye geneli lise öğrencileri arasında düzenlediğimiz "30 Ağustos 2022: Büyük Zafer'in Yüzüncü Yılı Resim Yarışması" için yarışmaya katılan tüm  resimler okulumuz koridorlarında sergilendi. 

Eyl

Okulumuzun organize ettiği Kütahya Müzik Öğretmenleri tarafından hazırlanan 30 Ağustos Büyük Zafer'in 100. Yılı Anısına düzenlediğimiz konsere herkesi bekliyoruz. Konser okulumuz Youtube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır. 

Ağu

Büyük zafer'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında Kütahya Valiliği himayelerinde düzenlediğimiz Ulusal resim yarışmasında dereceye giren eserlerden oluşan sergimiz 30 Ağustos 2022 günü Dumlupınar Şehitliği'nde gerçekleşecektir. Tüm öğretmen, öğrenci ,veli ve halkımız davetlidir. 

Haz

Ock

Yüreklerda Akif, Dillerde Hürriyet..

Ara

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından çevreye olan katkılarımızdan dolayı "Sıfır Atık "Belgesi verildi. AYGSL Ailesi olarak idaresi, öğretmeni, öğrencisi, çalışanları ve velileri ile bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da doğayı sevmeye ve korumaya devam edeceğiz. 

Ekm

Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci ve öğretmenlere destek olmak için kaynak çeşitliliğini artırma kararı aldı. Her ayın ilk haftasında çeşitli kaynakların yer aldığı "Destek paketi" ücretsiz olarak öğrenci ve öğretmenlerin erişimine sunulacaktır. Paketin ilki  http://yarcımcikaynaklar.meb.gov.tr adresinden erişime açılmıştır.

Eyl

Okulumuz Kütahya'da bir ilki gerçekleştirdi. Tübitak 4004 programı kapsamında hazırlamış olduğumuz "Seramorium'da Bilim ve Doğa" adlı projemiz Tübitak tarafından desteklendi ve ülkemizin farklı illerinden gelen 30 öğretmen arkadaşımız ile birlikte Kütahyanın tarihi, doğal ve beşeri güzelliklerini, alanında uzman ekipler ile birlikte gezdik, bilimsel çalışmalar yaptık. Bu projede emeği geçen proje yürütücümüz Okulumuz Müzik Öğretmeni Serkan SARUHAN'a, Uzman Ekibimizde bulunan Okul Müdürümüz Kimya Öğretmeni Mustafa DEMİR'e, Biyoloji Öğretmenimiz Muzaffer EFE ve Coğrafya Öğretmenimiz Erdoğan ERDOĞDU'ya teşekkür ederiz. Projemizde eğitmen ve rehber olarak görev alan arkadaşlarımıza da sonsuz teşekkür ederiz.

Haz

Okulumuz Müzik bölümü öğrencisi Sedanur ŞENER, Tekirdağ Bilim Sanat Merkezi ile Tekirdağ Çorlu Özel Ün okulları tarafından gerçekleştirilen "GENÇ YETENEKLER TEKİRDAĞ'DA BULUŞUYOR " isimli GSL- Konservatuvarlar (Lise) arası Ulusal Müzik yarışmasında Türkiye ikincisi olmuştur. Öğrencimizi ve danışman öğretmeni okulumuz Müzik öğretmeni Osman ÖZDEMİR'i tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Haz

Fila Türkiye, Balsanat ve Adapazarı Belediyesi sponsorluğunda ,Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi tarafından ,Ortaöğretim Kurumlarında Öğrenim gören öğrencilere yönelik  düzenlenen "Bir Başkadır Benim Memleketim" Konulu resim yarışmasında 11/Resim sınıfı öğrencimiz Dilara ERBAY Türkiye İkincisi olmuştur. Öğrencimizi ve danışman öğretmeni Ahmet ALTINTAŞ'ı tebrik ederiz.

Mrt

Mesleki Egitimde 1000 okul projesi kapsaminda meslek liselerimiz sanatsal etkinliklerde bulusuyor.