T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KÜTAHYA / MERKEZ - Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Haz

Edirne Güzel Sanatlar Lisesinin düzenlediği Mehmet Güleryüz Eskiz Defteri Projesinde başarı, mansiyon ve katılım belgesi alan öğrencilerimizin belgeleri takdim edildi. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz

Haz

Kütahya Belediyesi tarafından Çevre Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklere, okulumuz Resim Bölümü öğrencileri İklim değişikliği ve sıfır atık yönetimine ilişkin grafik çalışmaları ile katıldılar. Sayın Valimizin, protokol üyelerinin ve halkımızın büyük teveccüh gösterdiği eserler için sevgili öğrencilerimizi kutlar, sergide görev alan Seçil GÜLTEKİN öğretmenimize ve Leman Nur UYSAL, Ahmet Ali YAĞMUR adlı öğrencilerimize teşekkür ederiz

Haz

Bu yıl "Temiz Deniz, Temiz Dünya" temasıyla kutlanan 5-9 Haziran Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Okulumuz Resim Öğretmeni Ahmet ALTINDAŞ tarafından, Cumhuriyet Ortaokulu'nun duvarına, denizlerin temiz tutulmasına dikkat çekilmesi, iklim değişikliğine yönelik farkındalığın arttırılması ve halk-deniz etkileşiminin artırılması amacıyla bir resim yapıldı. Öğrencilerden büyük ilgi gören resim için Ahmet Hocamıza ve öğrencilerine çok teşekkür ediyoruz

Haz

12.Mehmet Güleryüz Eskiz Defteri Projesinde Resim bölümü öğrencilerimizden Bedia Dursun Başarı ödülü, Rümeysa Gökbaş mansiyon ödülü almaya hak kazanmıştır. Öğrencileri ve danışman öğretmenleri Havva Çelik'i tebrik ederiz.

Haz

Meslekî ve Teknik Anadolu Liselerinin tanıtımının yapıldığı ve eserlerinin sergilendiği Meslekî ve Teknik Eğitim Fuarı(METEF)’nın açılışı Kütahya Valiliği önünde Valimiz Sayın Ali ÇELİK'in ve protokol üyelerinin katılımıyla yapıldı. Müzik bölümü öğrencilerimizden oluşan oda orkestramız fuarın başlangıcında açılış müziği icra ettiler ve öğrencilerin müzik etkinliği gün boyunca devam etti. Resim bölümü öğrencileri ise gün içerisinde canlı performansla resim çizimi yaptılar. Ayrıca daha önceden yapılan birkaç örnek çalışma da şövalelerde sergilendi. Emeği geçen idarecilerimize, görevli öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederi

May

Okulumuz Çok Sesli Korosu, İzmir Uluslararası Çok Sesli Korolar Festivali'nde "Program Zenginliği ve Çeşitlilikte Başarı" ödülüne layık görülmüştür. Kendilerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz. 

May

12 Resim Sınıfı öğrencileriyle Müze Eğitimi dersi kapsamında ders öğretmeni Mehmet Emin KÖKEN gözetiminde Kütahya ArkeolojiMüzesine gezi yapıldı.25 Mayıs 2023 tarihinde yapılan müze ziyaretinde önce rehber eşliğinde müzedeki eserler görüldü ve incelendi. Daha sonra öğrencilerimiz müzede bulunan ve ilgilerini çeken antik eserlerin desenlerini yaptılar.

May

11 Resim ve 11 Görsel sınıfları "Minyatür Sergisi" okulumuzda açıldı. Emeği geçen tüm öğrenci ve  danışman öğretmenlerine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz. 

May

Düzce Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenleri okulumuzu  ziyaret ettiler. Bireysel ve orkestra olarak okulumuzda dinleti düzenleyen Düzce Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz. 

May

9/Müzik sınıfı Sınıf konsri okulumuz konser salonunda gerçekleşti. Emeği geçen tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bizleri yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür ediyoruz. 

May

Trafik haftası etkinlikleri kapsamında bizler de Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel sanatlar Lisesi Ailesi olarak"kurallara uyalım, uymayanları uyaralım" sloganı ile etkinliklere katkıda bulunuyoruz. 

May

Öğrencimiz Duygu Nur BİRCAN,19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile düzenlenen Gençlik koşusunda üçüncü olmuştur.Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

May

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından halkı Emperyalist güçlere karşı  birleştirmesi ile başlatılan ,Kurtuluş Savaşımız için  bir başlangıç tarihi olan, günümüzde Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanan Bayramımız Kutlu Olsun. Başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ile anıyoruz.

May

10 Resim sınıfı Resim Sergisi açıldı. Sergide emeği geçen tüm öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerine teşekkür ederiz. 

May

AYGSL Gençlik Konseri